Diyarbakır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü
 

Diyarbakır Aziziye Aile Destek Merkezi Sergi Açılışı 30 Eylül 2013

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü, Diyarbakır Merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Bünyesinde Açılan (ADEM) Aile Destek Merkezleri Genel Koordinatörü, Diyarbakır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Cengiz İZOL ve Yenişehir Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nurullah ÖNCÜ sergi açılışını yaptılar.

Seyrantepe bölgesinde bulunan Aziziye Aile Destek Merkezinin gerçekleştirdiği sergide birbirinden güzel elsanatları, el işlemesi ürünler, dokuma örnekleri sergilendi. Aile destek merkezinin yaz dönemi faaliyetleri kapsamında yapılan kurslarda elde edilen el emeği göz nuru ürünler beğeni topladı.

Sergi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada Diyarbakır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Cengiz İZOL gereken desteği verdiklerini ve benzer faaliyetler içinde destek vermeye devam edeceklerini dile getirdi, ayrıca Aziziye Aile Destek Merkezi Koordinatörü Ali ÇELİK ve Eğitmenlere de teşekkür etti. 

Diyarbakır Aziziye Aile Destek Merkezi Koordinatörü Ali ÇELİK açıklamalarında yaz dönemi faaliyetleri kapsamında yapılan el sanatları, giyim ve okul öncesi sınıflarının yaz dönemi çalışmaları sergilediklerini söyledi. Aile Destek  Merkezi özellikle Güldoğan mahallesi ve çevresinde oturan halkımıza fırsat eşitliği sağlamak amacı ile hizmet vermektedir dedi. Yetişkin,genç kızlara ve çocuklara yönelik sosyal, kültürel faaliyetler sürdürmektedir dedi.

DSC 0020DSC 0035

DSC 0022DSC 0042

DSC 0047DSC 0109

DSC 0119DSC 0122

DSC 0132DSC 0136